Lokalita

Vítejte v Poděbradech

Najdete zde vše, co od dobré dovolené očekáváte: památky, přírodu a zábavu.

Výletní loď Král Jiří

Ve městě Poděbrady bychom vám mohli doporučit návštěvu zajímavé atrakce, jíž je kotvící loď Krále Jiřího. Skrz Poděbrady protéká Labe, takže loď najdete přímo uprostřed města. Výletní loď zajišťuje plavby lodí pro veřejnost, firmy, školy apod. Během plavby můžete využít restauraci, která je přímo na lodi.

Film Legends Museum

Film Legends Muzeum je novou atrakcí pro celou rodinu, která potěší každou věkovou skupinu. Svým prvním návštěvníkům představí největší soukromou sbírku pop-culture exponátů v Evropě.

Kromě nových exponátů (přes 500 kusů). Těšit se můžete opět na pravidelné nejen víkendové programy v doprovodu živých filmových postav.

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Oáza pro procházky, relaxaci a místo, které vám dovolí nasáknout správnou lázeňskou atmosféru při posezení v některé z kavárniček nebo přímo pod vzrostlými stromy v rozlehlém parku. Kolonáda byla zbudována nad pramenem minerální vody (dříve pramen Boček z Kunštátu).

Muzem Lega

Poděbradské Museum of Bricks, nejmladší ze všech poboček, má pro své návštěvníky přichystaných více než 3.000 exponátů složených z drobných kostiček LEGO®. Mezi nimi jsou i modely, které jsou k vidění pouze v Poděbradech – Jiřího náměstí v Poděbradech a Liberecká radnice. Návštěvníci se zároveň dozví něco víc o historii a vývoji značky LEGO® a plno zajímavostí navrch. Věděli jste například, že dřív bylo lego dřevěné?

Sklárny Bohemia

Rádi vás přivítáme u nás ve sklárnách a ukážeme vám, kde se náš vyhlášený český křišťál vyrábí. Během prohlídky v našeho závodu v Poděbradech navštívíte expozici historie skláren budete mít možnost shlédnout film o výrobě, poté přímo uvidíte sklářskou huť a broušení dekoru do skla. Na závěr vás provedeme firemní prodejnou Cash & Carry, kde od nás dostanete dárek, a kde budete mít možnost nakoupit si náš křišťál za výhodnější velkoobchodní ceny než v běžných prodejnách.

Zámek Poděbrady

Zámek Poděbrady je výraznou dominantou světově proslulého lázeňského města Poděbrady. Zámek byl přestavěn z původního středověkého hradu, který založil Přemysl Otakar II. V současné době je poděbradský zámek součástí městské památkové zóny.